LAWETA.POZNAN.PL

LAWETA POZNAŃ I OKOLICE 24H

FAQ

ZADZWOŃ TERAZ
516 631 516

nasza lista faq

lista najczęściej zadawanych pytań

Jakie są stawki za pomoc na miejscu?

Wiele zależy od rodzaju usterki – jeśli jesteśmy w stanie pomóc Ci na miejscu, koszt takiej usługi będzie najniższy (np. uruchomienie akumulatora z pomocą naszej baterii). Jeśli do uruchomienia Twojego pojazdu konieczne będzie użycie części zamiennych, wtedy dodatkowo oprócz przyjazdu lawety pokryjesz także koszt części. Rachunek za pomoc będzie najwyższy, jeśli dodatkowo konieczne będzie holowanie Twojego auta przez większą ilość kilometrów.

Ile kosztuje transport lub holowanie samochodu?

Holowanie auta, które zostało nagle unieruchomione lub transportowanie na lawecie pojazdów np. sprowadzanych zza granicy czy czekających na rejestrację i ubezpieczenie, to usługa, na której koszt ostateczny składają się przede wszystkim z:

  • Stawki za przejechany kilometr;
  • Opłaty za roboczogodzinę.

Tylko niektóre firmy decydują się na przerzucanie dodatkowych kosztów na klienta w postaci opłat za sam wynajem samochodu czy kosztów paliwowych.

Jak długo zajmuje dojechanie na miejsce?

Jeśli do usterki samochodu czy jego unieruchomienia doszło bezpośrednio na terenie Poznania, wtedy jesteśmy w stanie dojechać do klienta w ciągu 60 minut. Laweta z dokładnymi parametrami lokalizacji samochodu jest wysyłana na miejsce od razu, więc w zależności od natężenia ruchu na drogach miejskich, nasza laweta może być na miejscu nawet w ciągu 15 minut.

Jakie usterki usunę na miejscu?

Nasze lawety mają dość szerokie wyposażenie, pozwalające na przeprowadzenie podstawowych napraw i diagnostyki na miejscu. Poważniejsze awarie zawsze wymagają jednak wizyty w profesjonalnym serwisie, natomiast nasi pracownicy na miejscu usuną przede wszystkim takie awarie jak:

  • Wymiana koła;
  • Wymiana paska klinowego;
  • Wymiana świecy;
  • Uruchomienie rozładowanego akumulatora;
  • Uzupełnienie płynów (hamulcowego, chłodniczego, silnikowego, do spryskiwaczy itp.);
  • Uzupełnienie paliwa;
  • Wymiana żarówek.

Jak dokonam rozliczenia za usługę?

Rozliczenia za wykonanie jakiejkolwiek pomocy drogowej na Twoją rzecz, wykonać możemy na dwa najbardziej popularne sposoby. Właściciele pojazdów z ubezpieczeniem OC i AC bardzo często korzystają z ochrony ubezpieczyciela. Jeśli jednak wolisz pokryć koszt naprawy czy holowania z własnej kieszeni, chociażby dla zachowania niskich składek ubezpieczeniowych – możesz oczywiście pokryć rachunek gotówką lub przelewem.

Kiedy mogę liczyć na pomoc drogową?

Ponieważ zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że awarie samochodów – zwłaszcza na trasie – przytrafiają się bez zapowiedzi i w najmniej odpowiednim momencie, prowadzimy prawdziwe pogotowie drogowe. A to oznacza, że możesz się do nas dodzwonić przez 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu, bez względu na porę roku, miesiąca czy obowiązujący okres świąteczny.

Na jakim terenie świadczymy usługi?

Terenem naszej działalności pozostaje Poznań, więc do najpilniejszych i nie cierpiących zwłoki zdarzeń drogowych na terenie Poznania i jego najbliższych okolic ruszamy natychmiast. Możemy jednak po wcześniejszym umówieniu szczegółów przeprowadzić transport pojazdów czy holowanie na większe odległości, także poza województwem wielkopolskim.

Z kim współpracujemy?

Twoje auto niejednokrotnie wymaga nie tylko lawety i holowania, ale potrzebujesz także podpowiedzi, gdzie najszybciej i najlepiej zabrać swoje auto, aby pomogli mu mechanicy w renomowanym warsztacie. Współpracujemy nie tylko z lakiernikami czy elektromechanikami, ale również punktami wulkanizacyjnymi, specjalistami od klimatyzacji, elektroniki czy blacharzy – dzięki temu Twoje auto może od razu trafić we właściwe ręce.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS POPRZEZ FORMULARZ! ODDZWONIMY!
2 + 2

masz jakieś sugestie do faq? napisz do nas

PARTNERZY

NASI STRATEGICZNI PARTNERZY